مرحبا بكم في موقع شركة أريا صنعت معصومي.

أريا صنعت معصومي
مُصنع أجهزة تنقية المياه 
قطعات وتركيبات تحلية المياه

وظيفة التصفية للمرحلة الأولى من جهاز تنقية المياه

وظيفة التصفية للمرحلة الأولى من جهاز تنقية المياه

عملکرد فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب

شرکت آریا صنعت معصومی با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه تولید فیلترهای دستگاه آب شیرین کن های خانگی و نیمه صنعتی که برای تولید آب شیرین و سالم و تصفیه شده در منازل و مدارس و ادارات و مراکز خرید قابل استفاده می باشند، فعالیت چشمگیر و مستمر دارد. این شرکت با بکارگیری فناوری ساخت و تولید به روز و مطابق آخرین استانداردهای جهانی اب سالم در حال تولید و عرضه با کیفیت ترین فیلترهای آب شیرین کن به مشتریان خود می باشد.. 


انواع فیلتر مرحله اول آب شیرین کن خانگی

در هر مرحله از تصفیه آب و به اصطلاح شیرین سازی آب آشامیدنی از فیلتر های مربوط به همان مرحله در دستگاههای آب شیرین کن استفاده می شود.  شرکت آریا صنعت معصومی همواره بهترین ها را تولید کرده و در اختیار توزیع کنندگان عمده این محصول قرار داده است.

در این مقاله عملکرد اولین فیلتر که در مرحله اول تصفیه آب کاربرد دارد را برای شما شرح می دهیم.


عملکرد فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب

اولین فیلتر به فیلتر پ پ معروف است. مهمترین وظیفه این فیلتر حذف گل و لای و شن و ماسه از آب می باشد.

فیلتر الیافى PP یا پلى پروپیلن از نوع فشرده ترین و مرغوب ترین فیلتر هاى تصفیه خانگى  میباشد.

 از مزیت هاى فیلتر مرحله اول تصفیه خانگى میتوان به ارزان قیمت بودن آن و همچنین كارایى آن  در دستگاه تصفیه خانگى RO اشاره كردظاهر این فیلتر شاید در نگاه اول ساده به نظر بیاید اما  قادر  است  ذرات  درشت  آب  را  با  دقت  بالا  به  خود  جذب نماید  تا این ذرات به مراحل بعدى  تصفیه  منتقل نشوند، 

از بدترین ضررهاى املاح موجود در آب،جمع شدن آن در كلیه و ایجاد سنگ كلیه است،

یکی از قابلیت هاى این فیلتر مهم این است كه در مرحله نخست تصفیه ، تمامى املاح درشت موجود در آب جذب آن میشود و این موضوع باعث بالارفتن عمر فیلترهاى دیگر و همچنین عملكرد بهتر تصفیه  است،

بنابراین خیلی بدیهی است که باید تعداد تعویض این فیلتر نسبت به تعداد تعویض فیلترهای مراجل بعدی دستگاه تصفیه آب بیشتر باشد. 


زمان تعویض فیلتر مرحله اول آب شیرین کن

انواع فیلتر تصفیه آب با توجه به کارایی و کیفیتی که دارند، نیازمند زمان تعویض متفاوت هستند البته کیفیت آب موجود نیز می تواند روی این بازه ی زمانی تاثیر به سزایی داشته باشد. دستگاه های تصفیه ی آب به صورت یک مرحله ای تا 6 مرحله و حتی 7 و 8 مرحله ای تولید می شوند؛ اما لازم به ذکر است که دستگاه تصفیه ی آب خانگی 6 مرحله ای از جمله بهترین انواع دستگاه ها می باشد که دارای 6 مرحله ی فیلتراسیون متفاوت می باشد. از این محصولات به عنوان بهترین دستگاه های تصفیه در جهان یاد می شود. که البته متناسب با برندی که خریداری کرده اید، قیمت متفاوتی دارند.

 فیلتر اول مربوط به فیلتر پروپیلن 5 میکرون PP می باشد. زمانی که تغییر رنگ در آن ایجاد شود می توانیم به پایان یافتن عمر این فیلتر پی ببریم. در واقع فرایند اشباع شدن از ناخالصی ها  در این فیلتر اتفاق می افتد. در صورتی که رنگ سفید فیلتر به رنگ قهوه ای بسیار تیره تغییر یابد به این معنی است که زمان تعویض فرا رسیده است. زمان تعویض با توجه به کیفیت آب می تواند متفاوت باشد. معمولا بازه ی زمانی بین 4 تا 6 ماه زمان مطلوبی در نظر گرفته می شود.

معمولا بازه ی زمانی بین 4 تا 6 ماه زمان مطلوبی برای تعویض فیلتر مرحله اول دستگاه تصفیه آب است .

توجه بفرمایید که این فیلتر درون محفظه ای شیشه ای به نام هوزینگ مرحله یک یا هوزینگ شیشه ای قرار دارد.