مرحبا بكم في موقع شركة أريا صنعت معصومي.

أريا صنعت معصومي
مُصنع أجهزة تنقية المياه 
قطعات وتركيبات تحلية المياه

وظيفة مرشح المرحلة الثالثة (لتنقية المياه)

وظيفة مرشح المرحلة الثالثة (لتنقية المياه)

عملکرد فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب

شرکت آریا صنعت معصومی با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه تولید فیلترهای دستگاه آب شیرین کن های خانگی و نیمه صنعتی که برای تولید آب شیرین و سالم و تصفیه شده در منازل و مدارس و ادارات و مراکز خرید قابل استفاده می باشند، فعالیت چشمگیر و مستمر دارد.
این شرکت با بکارگیری فناوری ساخت و تولید به روز و مطابق آخرین استانداردهای جهانی اب سالم در حال تولید و عرضه با کیفیت ترین فیلترهای آب شیرین کن به مشتریان خود می باشد..  

انواع فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب

در هر مرحله از تصفیه آب و به اصطلاح شیرین سازی آب آشامیدنی فیلتر های دستگاههای آب شیرین کن خاصی مورد نیاز است که  شرکت آریا صنعت معصومی همواره بهترین ها را تولید کرده و در اختیار توزیع کنندگان عمده این محصول قرار داده است.

در این مقاله عملکرد سومین فیلتر و مرحله تصفیه آب را برای شما شرح می دهیم.

فیلتر پودری مرحله دو
فیلتر پودری مرحله دو


عملکرد فیلتر مرحله سوم آب شیرین کن

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب مکمل مرحله ی دوم تصفیه یعنی فیلتر کربن پودری است، البته با قدرتی بیشتر نسبت به این فیلتر. معمولاً در مرحله ی سومِ دستگاه تصفیه آب خانگی RO از فیلتر کربن بلاک یا CTO استفاده می شود. CTO مخفف کلمات Color Taste Order  به معنی کلر ، طعم و بو ، است. در واقع فیلتر کربن بلاک، کلر ، طعم و بوی نامطبوع را از آب حذف می کند. به این صورت آب پس از عبور از سه مرحله ی اولیه ی دستگاه ، یعنی همان مراحل پیش تصفیه، آماده ی ورود به فیلتر ممبران می شود  که عملیات اصلی تصفیه در آن انجام می گردد. در صورتی که فیلترهای مراحل اول ، دوم و سوم ، آب را به درستی تصفیه نکنند ، فیلتر ممبران خیلی زود آسیب می بیند و می بایست تعویض شود.


زمان تعویض فیلتر مرحله سوم آب شیرین کن

سایز فیلتر کربن بلاک ۱۰ اینچ بوده و به عنوان فیلتر مرحله سوم تصفیه آب در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی قابل استفاده است. فیلترهای ۱۰ اینچ به طور کلی به دو صورت اسلیم و جامبو تولید می شوند که در دستگاه های تصفیه آب خانگی ، مدل اسلیم آنها کاربرد دارد. گاهی سایز فیلترهای ساخت چین و تقلبی استاندارد نبوده و هوزینگ به خوبی آب بند نمی شود و یا فیلتر سر جای خود کاملاً فیت نمی شود، در صورت استفاده از این فیلترها، به دلیل غیر استاندارد بودن آنها، بخشی از آب بدون اینکه تصفیه شود، وارد فیلتر ممبران می گردد که این امر در کیفیت آب خروجی تاثیر گذار است.

بدیهی است که باید تعداد تعویض این فیلتر نسبت به تعداد تعویض فیلتر مرحله یک کمتر و نسبت به تعویض فیلترهای مراحل بعدی دستگاه تصفیه آب بیشتر باشد. و معمولا همزمان با فیلتر مرحله دوم تعویض می شود.

معمولا بازه ی زمانی 6 تا 8 ماه زمان مطلوبی برای تعویض فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب است .

توجه بفرمایید که این فیلتر درون محفظه ای پلاستیکی مات به نام هوزینگ مرحله دو یا هوزینگ پلاستیکی قرار دارد.

هوزینگ مرحله دوم و مرحله سوم دستگاه تصفیه آب کاملا مشابه هم هستند. 

شما می توانید هر سه هوزینگ دستگاه خود را از نوع هوزینگ تک اورینگ یا دبل اورینگ انتخاب نمایید.

هوزینگ مات دبل اورینگ
هوزینگ مات تک اورینگ