مرحبا بكم في موقع شركة أريا صنعت معصومي.

أريا صنعت معصومي
مُصنع أجهزة تنقية المياه 
قطعات وتركيبات تحلية المياه

وظيفة مرشح المرحلة الثانية (الفحم المنشط بجوز الهند أو الفستق أو مزيج udf) لتنقية المياه

وظيفة مرشح المرحلة الثانية (الفحم المنشط بجوز الهند أو الفستق أو مزيج udf) لتنقية المياه

عملکرد فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب

شرکت آریا صنعت معصومی با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه تولید فیلترهای دستگاه آب شیرین کن های خانگی و نیمه صنعتی که برای تولید آب شیرین و سالم و تصفیه شده در منازل و مدارس و ادارات و مراکز خرید قابل استفاده می باشند، فعالیت چشمگیر و مستمر دارد.
این شرکت با بکارگیری فناوری ساخت و تولید به روز و مطابق آخرین استانداردهای جهانی اب سالم در حال تولید و عرضه با کیفیت ترین فیلترهای آب شیرین کن به مشتریان خود می باشد..  

انواع فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب

در هر مرحله از تصفیه آب و به اصطلاح شیرین سازی آب آشامیدنی فیلتر های دستگاههای آب شیرین کن خاصی مورد نیاز است که  شرکت آریا صنعت معصومی همواره بهترین ها را تولید کرده و در اختیار توزیع کنندگان عمده این محصول قرار داده است.

در این مقاله عملکرد دومین فیلتر و مرحله تصفیه آب را برای شما شرح می دهیم.

فیلتر پودری مرحله دو
فیلتر پودری مرحله دو


عملکرد فیلتر مرحله دوم آب شیرین کن

فیلتر مرحله دوم تصفیه آب وظیفه ی کاهش کلر ، طعم و بوی نامطبوع آب را بر عهده دارد. فیلتر مرحله ی دوم و سوم مکمل یکدیگرند. البته در دستگاه های مختلف فیلتر مرحله ی دوم ممکن است نوع و کارایی متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال در دستگاه های آنتی باکتریال به جای فیلتر کربن گرانول، از یک فیلتر پلی پروپیلن استفاده می شود. در این دستگاه ها مرحله ی اول و دوم به تصفیه فیزیکی آب اختصاص داده شده است. اما در اکثر دستگاه های موجود در بازار به عنوان فیلتر مرحله دوم، از یک فیلتر کربنی استفاده می شود. آب با عبور از بین دانه های ذغال موجود در فیلتر، تصفیه شیمیایی می گردد و گازهای محلول در آن توسط این دانه ها جذب می شوند.

 

دومین فیلتر به فیلتر کربن پودری یا دانه ای معروف است.

مرحله دوم تصفیه آب , با فیلتر کربن پودری می باشد. کربن بکار رفته در این فیلتر از جنس پوست نارگیل  یا پوست پسته است که جهت حذف کلر ، تری هالومتان ها و بیشتر مواد شیمیایی آلی موجود در حشره کش ها و آفت کش ها ,می باشد و نیز رنگ ، طعم و بوی آب در این مرحله بهبود پیدا می کند.

 از مزیت هاى فیلتر مرحله دوم تصفیه خانگى میتوان به ارزان قیمت بودن آن و همچنین كارایى آن  در دستگاه تصفیه خانگى اشاره كرد

بنابراین خیلی بدیهی است که باید تعداد تعویض این فیلتر نسبت به تعداد تعویض فیلتر مرحله یک کمتر و نسبت به تعویض فیلترهای مراحل بعدی دستگاه تصفیه آب بیشتر باشد. 


زمان تعویض فیلتر مرحله اول آب شیرین کن

  1. بنابراین در مرحله دوم فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی از یک فیلتر کربن گرانول فعال ( GRANULAR ACTIVATED CARBON ) که در بازار به آن udf یا فیلتر ذغالی نیز گفته می شود، استفاده می کنند. فیلتر مرحله دوم تصفیه آب معصومی در انواع گوناگون که در بخش محصولات ما قابل انتخاب می باشد، در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی قابل استفاده است. این فیلتر که منشا کاملاً گیاهی دارد از پوست نارگیل یا پسته مرغوب تهیه می شود. مرحله ی دوم و سوم در دستگاه های تصفیه آب خانگی مکمل یکدیگر بوده و استفاده از فیلتر با کیفیت که کارایی واقعی داشته باشد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

فیلتر پودری مرحله دو
فیلتر پودری مرحله دو
فیلتر پودری مرحله دو
فیلتر پودری مرحله دو
فیلتر پودری مرحله دو
فیلتر پودری مرحله دو

بدیهی است که باید تعداد تعویض این فیلتر نسبت به تعداد تعویض فیلتر مرحله یک کمتر و نسبت به تعویض فیلترهای مراحل بعدی دستگاه تصفیه آب بیشتر باشد. 

انواع مختلف فیلتر مرحله دو که توسط شرکت آریا صنعت معصومی به بازار ایران و جهان صادر می شود، بر اساس نوع ذغال فعال متفاوت است .

معمولا بازه ی زمانی 6 تا 8 ماه زمان مطلوبی برای تعویض فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب است .

توجه بفرمایید که این فیلتر درون محفظه ای پلاستیکی مات به نام هوزینگ مرحله دو یا هوزینگ پلاستیکی قرار دارد.

هوزینگ مرحله دوم و مرحله سوم دستگاه تصفیه آب کاملا مشابه هم هستند. 

شما می توانید هر سه هوزینگ دستگاه خود را از نوع هوزینگ تک اورینگ یا دبل اورینگ انتخاب نمایید.